Školní exkurze

Pořádáme exkurze nejen pro školy. Ve spolupráci s dalšími subjekty nabízíme jednodenní exkurze po České republice. Máme k dispozici nadšené a zkušené průvodce, spolupracujeme s atraktivními destinacemi. Jednatelé Brisen Transport mají zkušenosti v oboru vzdělávání a využívají je při přípravě exkurzí, aby byly zábavné a informačně bohaté. 

Mrkněte na naši nabídku.

Jsme ochotni pomoci s rezervací termínu prohlídky a poskytnout kontakty na kvalitní průvodce.

Cena za 1 km jízdy autobusu se pohybuje mezi 40 a 50 Kč v závislosti na trase.

Symbol stověžaté matky měst, symbol české státnosti. Ideální příležitost demonstrovat žákům učivo dějepisu a probudit v nich zájem o společenské vědy.

Na Praze Vám doporučujeme navštívit

 • Pražský hrad
 • Staré a Nové město pražské
 • Technické muzeum
 • Expozici ČNB

 

Památník národního utrpení. Vážná tématika spíše pro střední školy či 2. stupeň

 ZŠ. Možnost spojení s výukou dalších historických souvislostí.

Pevnost Terezín je nejsilnější českou vzpomínkou na krutost druhé světové války, z níž se musíme poučit a chyby nikdy neopakovat. Návštěva je vhodná pro celodenní program.

Prohlídku Terezína je možno po domluvě spojit s:

 • návštěvou Litoměřic a historického jádra
 • krátkou prohlídkou památky v okolí (zámek Doksany, zámek Lovosice, zámek Skalka, zřícenina hradu Hazmburk…)
 • krátkou prohlídkou muzea v okolí (muzeum Křišťálový dotek, Oblastní muzeum v Litoměřicích, Diecézní muzeum v Litoměřících, památník K. H. Máchy, Památník národního písemnictví, Muzeum českého granátu, Simson muzem, Podřipský betlém…)
 • krátkou návštěvou přírodní památky (Říp, Kokořínský důl…)
 • krátkou návštěvou technické památky (Vraňansko-hořínský plavební kanál, první český autonomní železniční provoz na Švestkové dráze, vinařství Třebívlice…)

 

Památník národního utrpení. Vážná tématika spíše pro střední školy či 2. stupeň ZŠ. Možnost spojení s výukou dalších historických souvislostí.

Pevnost Terezín je nejsilnější českou vzpomínkou na krutost druhé světové války, z níž se musíme poučit a chyby nikdy neopakovat. Návštěva je vhodná pro celodenní program.

Prohlídku Lidic je možno po domluvě spojit s:

 • Krátkou návštěvou vybrané lokality v Praze (více informací v exkurzích 1 a 2)
 • krátkou prohlídkou památky v okolí (hrad Červený Újezd…)
 • krátkou prohlídkou muzea v okolí (Melicharovo vlastivědné muzeum Unhošť, Muzeum věžáků Kladno, Sládečkovo vlastivědné muzeum, Dinosauria Museum Prague, Muzeum her Ruzyně…)
 • krátkou návštěvou přírodní památky (Přírodní rezervace Divoká Šárka, Opukový lom, Hostivické rybníky, Obora Hvězda…)
 • krátkou návštěvou technické památky (Vápenné pece Vojtěšské hutě, bývalá úpravna lomového kamene Vinařice…)

Sídelní místo mnoha mocných českých rodů, památka UNESCO, podle mnohých nejkrásnější české historické město.

Český Krumlov je na seznamu českých výletních cílů zapsán s poznámkou „povinně“. Přesto jsou mladí lidé, kteří jej nenavštívili. Zvlášť z východní části země je cesta poněkud trnitá. Návštěva města je vhodná pro celodenní program.

Prohlídku Českého Krumlova je možno po domluvě spojit s:

 • Krátkou návštěvou vybrané lokality v okolí (České Budějovice, Třeboň, Holašovice, Hluboká nad Vltavou…)
 • krátkou prohlídkou památky v okolí (Čartův hrádek, Kvítkův dvůr, klášter Zlatá koruna…)
 • krátkou prohlídkou muzea v okolí (Památník Jana Žižky, Muzeum loutek, Muzeum lidového nábytku Žamberk, Železniční muzeum Roubenka, Hornické muzeum Rudolfov, Národní zemědělské muzeum Ohrada, Jihočeské muzeum…)
 • krátkou návštěvou přírodní památky (Meandry Chvalšinského potoka, Vltava u Blanského lesa, Dívčí kámen, Vrbenské rybníky, Rožmberk…)
 • krátkou návštěvou technické památky (Muzeum koněspřežky, Kotěrova vodárna, Akvadukt na Zlaté stoce, Zlatá stoka, kanál Spirovy elektrárny…)

Nejnavštěvovanější česká jeskyně s podzemní říčkou Punkvou. Stalaktity, stalagmity, stalagnáty. Závrať z pohledu do historií protkané propasti.

Systém jeskyní v Drahanské vrchovině severně od Brna je tradičním místem exkurzí snad všech škol z okolí. Troufneme si však říct, že pro žáky z větší dálky může být tento unikátně rozsáhlý systém velkou neznámou.

Prohlédněte si jeskynní systém, užijte si plavbu na loďce v podzemí, zdolejte převýšení ze dna propasti na vrchol. A v žádném případě nebuďte takoví lenoši, abyste se svezli lanovkou!

Návštěva místa je vhodná na celodenní program.

Prohlídku Punkevních jeskyní a Macochy je možno po domluvě spojit s:

 • Krátkou návštěvou vybrané lokality v okolí (Blansko, Brno, Veverská Bítýška…)
 • krátkou prohlídkou památky v okolí (zřícenina hradu Blansek, zámek Blansko, zámek Adamov, větrný mlýn Rudice, hrad Veveří…)
 • krátkou prohlídkou muzea v okolí (Technické muzeum v Brně, muzeum Pavilon Anthropos…)
 • krátkou návštěvou přírodní památky (Babí lom, Kateřinská jeskyně, Skalní Mlýn…)
 • krátkou návštěvou technické památky (vila Löw-Beer, Klamova huť, Depozitář silničních vozidel TMB…)

Nejdelší jeskynní systém v Čechách, zároveň nedaleko Prahy. Nádherná přírodní památka podobná jeskyním Drahanské vrchoviny spojená s pravěkými i novějšími dějinami.

Koněpruské jeskyně jsou známým zeměpisným učivem, na rozdíl od oblasti Moravského krasu se však nenavštěvují tak často. Přitom obsahuje nádherné dómy i unikátní Koněpruské růžice. Na toto místo jezdíme opravdu rádi, cesta autobusem ze středních Čech není tak dlouhá a únavná, zároveň posílíme fyzičku značným počtem schodů uvnitř systému. Mrkněte se na pozůstalost pravěkého osídlení či na penězokazeckou dílnu z 15. století.

Tato exkurze patří mezi ty méně časově náročné, proto jsme svolní kombinaci s dalšími lokalitami. Několik návrhů naleznete na této stránce níže.

Prohlídku Koněpruských jeskyní je možno po domluvě spojit s:

 • Krátkou návštěvou vybrané lokality v Praze či okolí (Beroun, Dobříš, Kladno…)
 • krátkou prohlídkou památky v okolí (zámek Králův Dvůr, hrad Křivoklát, hrad Karlštejn, zřícenina hradu Tetín, Hornický skanzen Solvayovy lomy…)
 • krátkou prohlídkou muzea v okolí (Muzeum Českého krasu v Berouně, Tetínské muzeum, památník Josefa Jungmanna, Muzeum berounské keramiky, Army muzeum Zdice, DobroDilo…)
 • krátkou návštěvou přírodní památky (Národní přírodní rezervace Koda, Tetínské skály, Lom Kozolupy…)
 • krátkou návštěvou technické památky (lom Čertovy schody…)

Největší české science centrum s více než čtyřmi sty interaktivními exponáty. Zaručená volba pro fanoušky techniky a moderního světa.

Podle našeho názoru se jedná snad o nejzajímavější lokalitu, kam jezdíme. Náš tým je holt zaměřený na dopravu, proto nás technika nesmírně baví. V tomto případě určitě doporučujeme celodenní program v centru nabitém novinkami a interaktivitou.

Expozice jsou zaměřené na poznávání naší planety – GEOlab (nitro Země), vodní svět, GEO (Země a její okolí), živly (přírodní síly), TULaborka (výroba nanovláken a spolupráce s místní univerzitou), člověk (otestování vlastního těla) a humanoid Thesplan, sexmisie (expozice pro starší žáky), věda v domě (vynálezy denního užití), kosmo (exponáty o vesmíru a kopie Mars Rover), překonané (?) vynálezy (dnes již nepoužívané vynálezy).

Tento cíl je velmi zajímavý pro starší žáky (2. stupeň, event. střední škola). Jsme si jisti, že zaujme především mladé lidi zajímající se o technické předměty, bavit se však bude podle našeho názoru každý.

Prohlídku iQLANDIE je možno po domluvě spojit s:

 • Krátkou návštěvou vybrané lokality v okolí (Liberec, Ještěd, Jablonec nad Nisou, lokalita v Jizerských horách…)
 • krátkou prohlídkou památky v okolí (Liberecká radnice, Liebligova vila, Liberecké podzemí, zřícenina hradu Hamrštejn, zřícenina hradu Děvín…)
 • krátkou prohlídkou muzea v okolí (rodný dům Ferdinanda Porsche, Severočeské muzeum, Automuzeum Liberec, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci…)
 • krátkou návštěvou přírodní památky (Jizerskohorské bučiny, Terasy Ještědu, Ralsko…)
 • krátkou návštěvou technické památky (Papírna Hamr na Jezeře, zbytky budování Hitlerovy dálnice, Protržená přehrada, ozubnicová trať Tanvald – Harrachov, meziměstská tramvaj do Jablonce…)

Druhé z námi navštěvovaných science center se nachází v Plzni. Je ideální příležitostí pro zájemce o techniku, kteří již znají iQLANDII v Liberci, případně je pro ně Plzeň blíž.

I druhá z vědeckých – technických – lokalit nás nesmírně baví. Je atraktivní především pro starší žáky, případně pro ty, kterým historie nebo příroda tolik neříká. Výlet tedy doporučujeme technicky zaměřeným školám (nebo i školám zaměřeným jinak, v případě, že chce pedagog odbočit ze standardního programu a rozšířit všeobecné povědomí dětí jiným směrem). Expozice v Plzni se neustále proměňují a vyvíjejí, v této sezóně je možno prozkoumat třeba novou expozici Inženýr (o tom, jak se chytře zlepšuje každodenní život). Dalšími expozicemi jsou např. Vesmír, Člověk a zvíře, Zelená Techmania, Budoucnost na talíři, Expozice ČT :D, Vzhůru dolů, Vodní svět, Entropa… Jsme přesvědčení, že si v rozsáhlém areálu každý najde to své a jeden den nejspíš nebude stačit.

Prohlídku Techmania Science Center je možno po domluvě spojit s:

 • Krátkou návštěvou vybrané lokality v okolí (Plzeň, Stříbro, Rokycany, Přeštice…)
 • krátkou prohlídkou památky v okolí (zřícenina hradu Litice, zřícenina hradu Salon, zámek Luhov, klášter Kladruby…)
 • krátkou prohlídkou muzea v okolí (muzeum panenek Plzeň, Západočeské muzeum, pivovar Prazdroj, muzeum Patton Memorial Pilsen, Muzeum loutek, Muzeum strašidel, Air Park Zruč u Plzně…)
 • krátkou návštěvou přírodní památky (Pod Smutným koutem, Čertova kazatelna, Ejpovické útesy…)
 • krátkou návštěvou technické památky (pivovar Světovar, vodní tunely u Ejpovic, tank Lidice…)     

Posílení vzájemných vztahů formou náročného teambuildingu. Týmová hra v zákoutích pirátské jeskyně kousek od Prahy

V tomto případě je zážitek založen na schopnosti organizátorů programu v TEPfactoru, zkušených profesionálů v oboru. Cena za vstup sice náklady značně zvyšuje, přesto se nám zdá investice do výletu výhodná. Zážitky z TEPfactoru se totiž neopakují každý den.

Pojeďte s námi posílit týmovost Vaší třídy do unikátního zážitkového parku na Slapech. Týmové úkoly se řeší v malých skupinkách, můžete tedy utužovat skupinky v třídním kolektivu, případně týmy poskládat tak, aby došlo k narovnání pošramocených vztahů.

Pirátská jeskyně skýtá 25 náročných, pečlivě připravených, výzev. Pokuste se jich splnit co nejvíc!

Návštěvu zážitkového parku na Slapech je možno po domluvě spojit s:

 • Krátkou návštěvou vybrané lokality v okolí (Příbram, Sedlčany, Dobříš…)
 • krátkou prohlídkou památky v okolí (zámek Osečany, zámek Vrchotovy Janovice…)
 • krátkou prohlídkou muzea v okolí (Muzeum zlata Nový Knín, Muzeum motocyklů, Vojenské technické muzeum, Retroautomuzeum, Městské muzeum Sedlčany, Automuzeum Svět Škodovek, Památník Karla Čapka ve Staré Huti, Regionální muzeum v Jílovém u Prahy…)
 • krátkou návštěvou přírodní památky (Slapy, Tetínský lom, Vysoký Újezd, Drbákov…)
 • krátkou návštěvou technické památky (Ševčinská důlní dráha, lodní zdvihadlo Orlík…)

Upozorňujeme, že exkurzi do TEPfactoru nedoporučujeme spojovat s dalšími cíli.

Největší zážitkový park v Česku, který udává směr konkurenci. Nekončící zábava v různých tematických sekcích na sedmi hektarech prostoru, to vše hodinu cesty z Prahy.

V případě Mirakula se nám zdá cena vstupu pro školní skupiny výhodná – za pár stokorun dostanete celodenní jedinečný program.

Zábavně naučné sektory skýtají hrad s prolézačkami, naučný vodní svět, lesní město podzemními chodbami a lanovými stezkami, bludiště, trampolíny, naučné zahrady, houpačky, mini ZOO, pro menší děti i autodrom se šlapadly či farmu.

V nabídce jsou i projektové dny pro školy, jež čerpají finance z druhé výzvy Operačního programu Výzkum vývoj a vzdělávání (Šablony III.), a to ve variantách Lesní zvěř, Lesní ekosystém a Zemědělské plodiny. V parku lze pro školní skupiny zajistit i stravování.

Nejnavštěvovanější česká zoologická zahrada přímo v Praze.

Navštivte s námi nejoblíbenější českou zoologickou zahradu! Její rozmanitost je téměř nekonečná, zaujatému návštěvníkovi nebude stačit ani celodenní prohlídka.

Výhodou je důraz managementu ZOO na edukaci. Expozice se zvířaty doplňuje svými výchovnými a vzdělávacími aktivitami.

Exkurze je vhodná pro všechny věkové kategorie, potřebám skupiny se přizpůsobíme.

Zoologická zahrada unikátní chovem zvířat v jejich přirozeném prostředí. Opravdové safari mezi volně se pohybujícími stády zvířat a jediné Lví safari ve střední Evropě.

Unikátní výlet pro všechny, kteří ještě v Safari Parku nebyli. Nahlédněte blíže do úžasného světa afrických zvířat. Ve dvorském safari otevřeném v roce 1989 můžete zvířata nerušeně zblízka pozorovat na trase dlouhé okolo pěti kilometrů. Zážitek je obohacen o poznání života na africkém kontinentu – jeho umění i kultury. Právě tato spojitost je edukativní součástí exkurze.

Exkurze je vhodná pro všechny věkové kategorie, potřebám skupiny se přizpůsobíme.

 

Přejít nahoru